Про кафедру

   20 березня 2024 р. на факультеті іноземної філології відбулася непересічна подія. Студенти і викладачі факультету іноземної філології мали змогу зустрітися (хоч і онлайн) з популярним українським письменником, популяризатором науки і мандрівником, видавцем МАКСОМ КІДРУКОМ і випускницею факультету іноземної нашого університету, стипендіаткою програми імені Фулбрайта, засновницею видавництва нонфікшену та наукової фантастики «Бородатий Тамарин», волонтеркою ТЕТЯНОЮ КІДРУК.  

   Готуючись до зустрічі, студенти і всі охочі підготували цілу низку запитань до наших гостей. І коли «час Х» настав, студенти різних курсів і викладачі, яких зібралося чимало, могли почути відповіді на поставлені запитання, що рендомно озвучувалися модераторками зустрічі – докторками наук, професорками Оленою Ісаєвою і Жанною Клименко. Так, ми могли дізнатися, як стають письменниками, чому для цього треба багато читати і багато чим цікавитися; хто такий бородатий тамарин і чому саме він став логотипом видавництва, яке заснували Макс і Тетяна Кідрук; у чому різниця між тим, щоб бажати бути письменником і стати письменником; які можливості відкриває стажування в США за програмою Фулбрайта; у чому особливість американської літературної освіти і чим вона вирізняється від вітчизняної; чому волонтерство сьогодні – це звична діяльність будь-якого свідомого українця…

А ще багато відповідей на інші питання. І про перспективи філологічної освіти, і про подорожі, і про ШІ, і багато чого ще. Крім того, цікаво, що на запитання-завдання від студентів охарактеризувати творчий процес в трьох словах Макс Кідрук зазначив, що це «дисципліна, регулярність і вміння ігнорувати зовнішній шум».

 

  Майже 2 години живого і відвертого спілкування пролетіли непомітно. І хоча зустріч завершилася, але і студенти, і викладачі ще довго перебували під враженнями від того масиву креативу, щирості, мотивації, які отримали від МАКСА і ТЕТЯНИ КІДРУК.

   Своїми враженнями про зустріч поділилася докторка пед.наук, професорка, зав. кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури ОЛЕНА ІСАЄВА.

Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі.


Ліна Костенко

Поезія має бути доступною, поезія має бути читаною, поезія має бути коханою.


Сергій Жадан   

Березень щедрий на свята - відсвяткували День письменника, День народження Тараса Шевченка й Ліни Костенко, час святкувати й День поезії! Коли ж, як не весною, коли все оживає і квітне, відзначати свято чуттєвості й магії слова! Поезія домагає нам жити. Вона розчулює, лікує душу, надихає... А ще поезія єднає. Поділіться своїм улюбленим віршем, і, можливо, ви неочікувано відкриєте когось для себе і знайдете нового друга!

До ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПОЕЗІЇ і відповідно настрою сьогодення завідувачка кафедри, докторка педагогічних наук, професорка Олена ІСАЄВА ділиться аудіочитанням вірша Боба Ділана "Лиш вітер тобі відповість". 

Джерело зображення

Павло Гірник

Гармонія, в якій живуть слова,

Не форма, не верлібри і хореї.

Безлюдний степ і квітка польова,

Верба самотня і зоря над нею,

 

І той маленький всесвіт джерела,

В якому спрагу погамує кожний, —

Поезія, яка завжди була,

Для неї ти не бог, а подорожній.

 

Риторика невдовзі відпала,

Красиве слово може одурити.

Лише природна мова джерела

Тебе навчить мовчати й говорити.

     19 березня відбувся Всеукраїнський науково-методичний вебінар «Нові підручники із зарубіжної літератури для 11 класу УОВЦ «Оріон» як відповідь на виклики сьогодення».
     Спікерки:

  • докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури УДУ імені Михайла Драгоманова ОЛЕНА ІСАЄВА;
  • докторка педагогічних наук, професорка кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури УДУ імені Михайла Драгоманова ЖАННА КЛИМЕНКО.

    У ході роботи вебінару було розглянуто такі питання:
- які виклики часу стоять перед сучасною шкільною літературною освітою;
- шкільні підручники із зарубіжної літератури в умовах війни: на що насамперед має бути звернена увага;
- як працювати на уроці з творами на тему війни, втрати, смерті;
- як увиразнити життєствердний потенціал художнього твору;
- чому меми увійшли в наше життя і чи мають вони бути на сторінках шкільних підручників із літератури;
- як боротися з дезінформацією і пропагандою, вивчаючи літературу в школі.

   У роботі вебінару взяли участь вчителі, методисти та науковці з різних регіонів України: Дніпропетровщини, Житомирщини, Рівненщини, Донеччини, Київщини, Одещини, Вінниччини, Івано-Франківщини, Запорізького краю, Волині, Закарпаття, Полтавщини, Львівщини, Кіровоградщини, Черкащини, Сумщини, Херсонщини, Чернігівщини, Хмельницької і Чернівецької областей. 

    Дякуємо всім, хто був із нами під час прямої трансляції! Особлива подяка вчителям і методистам, які ставили запитання, а також висловили враження про наші підручники.
    Відеозапис вебінару можна переглянути на YouTube-каналі УОВЦ «Оріон». Творимо сучасну освіту разом! Разом до Перемоги!

   Ліна Костенко

  
Ми воїни. Не ледарі. Не лежні
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.

Колаж: Вікторія Желєзна / Суспільне Культура. Джерело

    19 березня 2024 року виповнюється 94 роки визначній письменниці й поетесі, Душі України - Ліні Костенко. Її твори широко цитуються, рядки стають крилатими, а слова - пророчими. Ми захоплюємося не тільки віршами Ліни Костенко, а й її вчинками, вмінням відстоювати свою думку, мати громадську позицію. І зараз, під час війни, Ліна Костенко продовжує творити, надихаючи нас на Перемогу. "Немає часу на поразку" - написала вона колись у поемі "Берестечко". Ці рядки актуальні і сьогодні.

 

 Ліна Костенко

Ще трохи, трохи — й зацвітуть морелі,
і облетять, як сон кореневищ.
Війна малює кров’ю акварелі.
Її палітра — попіл пожарищ.
Її пейзаж — руйновище кварталів.
Порожніх вулиць вицвіла пастель.
Хіба що десь крізь стогін з-під завалів
якийсь тюльпанчик раптом проросте.

Джерело зображення

    До Дня народження Ліни Костенко завідувачка кафедри, професорка Олена Ісаєва підготувала аудіочитання одного із своїх найулюбленіших творів поетеси.

Рекомендуємо:

  • "Бомби о четвертій ранку — мені вони звичні з дитинства". Стаття про Ліну Костенко
  • Лекція Ліни Костенко "Гуманітарна аура нації або дефект головного дзеркала" для студентів Києво-Могилянської академії (1 вересня 1999 р)
  • Фан-сторінка Ліни Костенко у ФБ

    9 березня традиційно вшановуємо пам'ять Тараса Шевченка. Цьогоріч Кобзареві - 210 років!

   Шевченкове слово поза часом і простором. Поет говорить через призму вічності і звертається до кожного і кожної з нас. Сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу; вони надихають на боротьбу за вільне майбутнє, за нашу культуру й історію. Слова Кобзаря «Борітеся – поборете» у серці всіх українців!!!

Джерело зображення

    До 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка завідувачка кафедри, професорка Олена Ісаєва підготувала відеочитання поезії Євгена Маланюка "Шевченко".

Джерело зображення

    Тарас Шевченко у цифрах і фактах:

  • Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів.
  • Твори Тараса Шевченка перекладено більш як ста мовами світу. Серед них – японська, корейська, арабська і міжнародна мова есперанто.
    Перший «Кобзар», який вийшов у 1840 році накладом 1 тис. примірників, розкупили за два тижні. З того часу «Кобзар» перевидавали понад 8 млн разів. У Черкасах навіть є цілий музей, присвячений цій віршованій збірці.
  • За життя Тараса Шевченка більше цінували як художника, ніж як поета. Він створив більше 1000 живописних творів за 30 років (з 1830 по 1861 рік). Шевченка називають українським Рембрандтом.
  • 1384 – стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено у світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 – в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко.

  Колаж: Наталія Слінкіна, використана ілюстрація Михайла Дяченка

У Шевченківські дні рекомендуємо:

Більше про культурно-мистецькі події до Дня народження Тараса Шевченка - у нашій фейсбук групі "Новинки культурологічної практики".

     

  Джерело




    29 лютого 2024 року докторка педагогічних наук, професорка кафедри Жанна Клименко прочитала лекцію «Викладання літератури як психологічна підтримка українських школярів у час війни» для студентів і викладачів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ (спеціальностей «українська мова і література», «англійська мова і література», «угорська мова і література»). Жанна Валентинівна говорила про додаткову оптимістичну інформацію, яку можна використати на уроках української та зарубіжної літератур. І в цьому контексті згадала, що зовсім скоро відзначатимемо 210-річчя Тараса Шевченка й саме життя подарувало нам матеріал, який варто залучити до уроку або позакласного заходу. Це те символічне відео з пророчими рядками Кобзаря «Бійці ЗСУ у звільненій Балаклії».

    Жанна Клименко висловлює вдячність Larysa Kravets, викладачам і студентам Українське відділення кафедри філології ЗУІ імені Ференца Ракоці ІІ за запрошення, цікаве й плідне спілкування.

 

    28 лютого на нашому факультеті відбулась непересічна подія, присвячена 190-річчю УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА, – зустріч із Олександрою РЕКУТ-ЛІБЕРАТОРЕ, докторкою філологічних наук Університету Флоренції, Рейнського університету Фрідріха Вільгельма в Бонні та Сорбонни, випускницею факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Організатор зустрічі – кафедра методики викладання іноземних мов і світової літератури.

Олександра Рекут-Лібераторе привернула увагу учасників заходу до таких питань:
- особливості літературної освіти в університетах Італії;
- культурний взаємозв’язок двох міст-побратимів – Києва та Флоренції;
- три корони італійської літератури (Данте, Боккаччо, Петрарка) як відображення трьох головних напрямків в італійській літературі і в італійській ментальності;
- Флоренція і видатний флорентієць (Данте);
- українсько-італійські літературні зв’язки.

Щиро дякуємо нашій випускниці Олександрі Рекут-Лібераторе за цікаву лекцію, імпульси до роздумів, відповіді на запитання! За любов до своєї Alma mater, нашого факультету і нашої кафедри!

ВІЗИТКА Олександри РЕКУТ-ЛІБЕРАТОРЕ

Освіта
• 2002 – з відзнакою закінчила факультет іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, здобувши кваліфікацію бакалавра філології; вчителя французької мови і зарубіжної літератури.
• 2003 – отримала диплом з відзнакою після магістратури на факультеті іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за спеціальністю «Мова та література (французька, німецька)».
• 2006 – здобула повну вищу освіту в екстернаті за спеціальністю «Мова та література (італійська, англійська)», факультет іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Диплом спеціаліста з відзнакою.
У 2005-2008 роках навчалась в аспірантурі Київського національного лінгвістичного університету. І в 2010 р. захистила дисертацію в Інституті літератури імені Тараса Шевченка Національної Академії Наук України зі спеціальності 10.01.04 «Література зарубіжних країн».
У 2012-2015 роках навчалась у Міжнародній докторантурі з «Італійської літератури та філології» в Університеті Флоренції; Рейнському університеті Фрідріха Вільгельма в Бонні, а також у Сорбонні.
• 2009-2011 – магістратура з «Сучасної філології» в Університеті м. Флоренція.
У 2016 році захистила з відзнакою докторську дисертацію.

Викладацька та наукова діяльність
У 2003-2007 роках Олександра Рекут працювала викладачем іноземних мов на нашому факультеті. Нині викладає італійську літературу в Університеті Флоренції, а також за запрошенням в інших європейських університетах. Є науковим керівником пошукових проєктів із італійської літератури, почесним членом двох асоціацій, зокрема Італійської асоціації українських студій.
Є авторкою 4-х монографій, багаточисленних наукових статей, а також нарисів і перекладів.
І нам приємно, що такий блискучий науковий і викладацький шлях, зокрема інтерес до літературознавства, компаративних досліджень, методики викладання літератури починався тут, на нашому факультеті.

 

    22-27 лютого 2024 р. завідувачка кафедри, професорка ОЛЕНА ІСАЄВА у межах програм для професійного розвитку освітян, що організовує Національний центр «Мала академії наук», провела авторський семінар-практикум «Медіаграмотність під час війни: як вистояти і перемогти?». Мета заходу – розвиток медіакомпетентності та критичного мислення сучасної особистості, що дозволить їй сформувати стійкий медіаімунітет проти різноманітних прийомів і засобів пропаґанди та дезінформації, що існують у медіапросторі.

   Протягом цих днів учасники семінару-практикуму дізнавалися, які існують різновиди неправдивої інформації, проводили фактчекінг, визначали пропаґандистські прийоми, з’ясовували, чим вирізняється пропаґанда, ІПСО і інформаційно-психологічна операція, міркували над тим, як не потрапити у пастку інформаційної бульбашки, чим небезпечний фішинг, що таке клікбейт, як вирахувати бота та розглядали інші питання. З повною програмою семінару можна ознайомитися за цим покликанням.

   Крім лекційних і практичних занять, освітяни працювали на інтерактивній дошці Padlett, на якій вони мали виконати одне із творчих завдань на вибір. Також на цій дошці Оленою Олександрівною були розміщені різноманітні корисні матеріали для успішного проходження курсу і завдання для самостійної роботи. Усі учасники також мали пройти підсумковий тест за основними темами семінару-практикуму.
За результатами роботи усі учасники семінару-практикуму отримують сертифікат на 15 год (0,5 ЄКТС).

 

    24 лютого 2024 року Україна відзначає другі роковини повномасштабного вторгнення рф. Це 730 діб тривог, болі і втрат... Але водночас - ці два роки життя - часи нашої незламності, стійкості, героїзму і мужності, це часи української історії.
Сьогодні всі згадують початок війни й наше протистояння ворогу. У перший день війни колектив нашої кафедри підготував для студентів звернення, яке залишається актуальним і сьогодні. Пригадаймо його.

   Дорогі наші студенти!
Викладачі кафедри методи
ки викладання світової літератури за результатами засідання кафедри, яке відбулося сьогодні (24 лютого 2022 р. о 12 годині), звертаються до вас з такими думками.


1. Зберігаємо спокій, не піддаємося паніці, бо цього якраз прагне наш ворог. Не дамо йому такий привід!
2. ВІРИМО, ПІДТРИМУЄМО наших військових усіма можливими способами!
3. ВІРИМО В НАШУ ПЕРЕМОГУ, бо за нами ПРАВДА, НАША ЗЕМЛЯ, полита кров’ю наших пращурів, НАША ІСТОРІЯ! І обов’язково «ВСЕ БУДЕ Україна»!
4. Пам’ятаємо про власну безпеку і безпеку близьких нам людей! Думаємо, в якому місці буде найбезпечніше, домовляємося, як будемо тримати зв’язок. Підтримуємо один одного! Допомагаємо! У цьому наша СИЛА!
5. НЕ піддаємося на ФЕЙКИ! НЕ РОЗПОВСЮДЖУЄМО НЕПЕРЕВІРЕНУ ІНФОРМАЦІЮ!!! Довіряємо тільки ОФІЦІЙНИМ ДЖЕРЕЛАМ!
6. Не передаємо ні в якому разі інформацію про пересування наших військових (ні фото, ні координати), бо це може бути використано ворогом!
7. Пам’ятаємо, що кожний із нас сьогодні може стати справжнім ВОЇНОМ СВІТЛА, стати справжнім бійцем інформаційних військ. З цією метою передаємо важливу інформацію один одному, доносимо ПРАВДИВУ інформацію про те, що зараз відбувається в Україні не тільки нашим закордонним друзям, але й, по можливості, і ворогам. Доносимо думку про те, що сьогодні кожний, хто підтримує дії агресора, несе персональну відповідальність за все, що відбувається в Україні, що настав час стати нарешті ЛЮДИНОЮ, а не путіноїдом!
8. Виховуємо в собі і в інших ПСИХОЛОГІЧНУ СТІЙКІСТЬ! Для цього намагаємося щось робити КОНСТРУКТИВНЕ: працювати і розвиватися!
9. Обмінюємося позитивною енергією один з одним! Даруємо один одному ВСЕПЕРЕМАГАЮЧУ СИЛУ ЛЮБОВІ – ЛЮБОВІ ДО НАШОЇ КРАЇНИ!!!


СЛАВА Україні!!!

Джерело

    До роковин війни викладачі і студенти факультуту іноземної філології УДУ імені Михайла Драгоманова підготували відеофільм "Вшанування захисників та захисниць України". Рекомендуємо для перегляду.

    Дякуємо нашим захисникам і захисницям! Пам'ятаємо всіх! Допомагаємо й робимо все залежне від себе для ПЕРЕМОГИ: працюємо, навчаємося, живемо! Слава Україні!

Дочірні категорії

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 165255 гостей та 3 користувачі

   

Контакти  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання. Всі права захищено!