Smiley face image

АНЖЕЛА ОЛЕГІВНА МЕЛЬНИК

кандидат педагогічних наук,

доцент,

доцент кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури

НАУКОВИЙ ПРОФІЛЬ

ОСВІТНІ КОМПОНЕНТИ

Методика викладання зарубіжної літератури (для першого (бакалаврського рівня вищої освіти).

Культурологічна практика (для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «014 Середня освіта»).

Технології літературної освіти (для другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності «014 Середня освіта»).

Культурологічний підхід до викладання зарубіжної літератури (для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти).

Культурно-мистецький простір сучасної особистості (для другого (магістерського) рівня вищої освіти).

Література і суміжні мистецтва: методичний дискурс  (для другого (магістерського) рівня вищої освіти).

ОСВІТА

Київське міське педагогічне училище №3, 1989 р., спеціальність: викладання в початкових класах загальноосвітньої школи, кваліфікація: вчитель початкових класів.

Український державний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, 1996 р., спеціальність: російська мова і література, кваліфікація: вчитель російської мови і літератури.

Кандидат педагогічних наук, 13.00.02 – теорія і методика навчання (зарубіжна література), тема: «Літературний розвиток учнів 5-7 класів у процесі навчально-ігрової діяльності».

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ (з 2019 р.)

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, кафедра світової літератури та теорії літератури, сертифікат АБ № 0146, тема: «Реалізація культурологічного підходу до викладання зарубіжної літератури у загальноосвітній школі» у період з 01 листопада 2021 по 01 грудня 2021 року., кількість навчальних кредитів (годин): 4 кредити ЄКТС (120 годин).

ІНШІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ (громадська, практична, експертно-аналітична тощо)

Член редколегії збірника тез доповідей учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми мовно-літературної освіти в середній та вищій школах» (м. Київ, УДУ імені Михайла Драгоманова).

Член журі секції «Зарубіжна література» III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру «Мала академія наук України».

Модератор ФБ сторінки для студентів УДУ імені Михайла Драгоманова «Новинки культурологічної практики».

Модератор сайту кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури (з 2023 р.).

Нагороджена подяками і грамотами МОН України (2006, 2013, 2023), Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» (2015, 2018, 2019), Національного центру МАН України (2015), НПУ ім. М.П. Драгоманова (2004, 2014, 2017, 2019) та ін.