Культурологічний підхід до викладання зарубіжної літератури (опис дисципліни)

Опис начальної дисципліни ВВ 2.2.03

«Культурологічний підхід до викладання зарубіжної літератури»

Загальні характеристики дисципліни

Навчальне навантаження з дисципліни

Методи навчання і форми контролю

Галузь знань 01 Освіта.

02 Гуманітарні науки

(шифр, назва)

Кількість кредитів - 3 ЄКТС

Методи навчання: пояснювально-ілюстративний, репродуктивний, проблемного викладання, евристичний, дослідницький.

Спеціальність 014. 02 Середня освіта; 035 Філологія

(код, назва)

Загальна кількість годин – 90

Денна

Заочна

Освітній рівень бакалавр (бакалавр/магістр)

Лекції:

Семінарські заняття:

Статус дисциплінивибіркова

(нормативна/вибіркова)

Лабораторні заняття:

Форми поточного контролю:

усний виступ (захист фрагментів уроків зарубіжної літератури), модульна контрольна робота.

Рік вивчення дисципліни за навчальним планом 3

Індивідуальна робота:

Семестр V

Самостійна робота:

Тижневе навантаження (год.)

- аудиторне:2

- самостійна робота: 3,2

Форма підсумкового контролю

Екзамен (письмовий/усний)

Залік (звичайний/диференційований)

Співвідношення аудиторних годин і годин СРС:

Мова навчання – українська

Передумови навчання______

Мета і завдання навчальної дисципліни – оволодіння студентами системи знань, умінь і навичок, необхідних для здійснення культурологічного підходу до викладання зарубіжної літератури.

Програма навчальної дисципліни. Культурологічний підхід до викладання зарубіжної літератури в школі як методологічна основа методики викладання зарубіжної літератури. Методика вивчення історико-культурних періодів та літературних напрямів у шкільному курсі "Зарубіжна література". Інтеграція мистецтв у навчанні зарубіжної літератури в школі.

Бібліографія: Клименко Ж.В. Теорія і технологія вивчення перекладних худ. творів у старших класах загальноосв. школи. К., 2006; Гладишев В.В. Теорія і практика контекстного вивчення худ. творів у шкільному курсі заруб. літ-ри. Миколаїв, 2006; Доманский В.А. Лит-ра и культура: культурологический подход к изучению словесности в школе. М., 2002; Жила С.О. Теорія і практика вивчення укр. літ-ри у взаємозв'язках із різними видами мистецтв у старших класах загальноосв. школи. Чернігів, 2004.

Методичне забезпечення: мультимедійні презентації лекцій, відеофрагменти уроків зарубіжної літератури, зразки планів-конспектів уроків зарубіжної літератури.

Реєстрація на навчальну дисципліну (для дисциплін за вибором)

Зауваження: студенти повинні мати базові знання з теорії та історії зарубіжної та української літератури, педагогіки, психології, історії світової художньої культури, методики викладання зарубіжної літератури.

Лектор: Мельник Анжела Олегівна, доцент, кандидат педагогічних наук

Інститут іноземної філології

Адреса: м. Київ, вул. Тургенєвська, 8/14, тел. (044) 486-47-17, e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Server Time: 2023-02-09 06:03:46