Події

2 лютого – річниця смерті Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка)

Деталі

                                                                                                 

 

Пам’яті Андрія «Кузьми Скрябіна» Кузьменка

Це зрозуміло, кожен в світі гість,

Ніхто не зна, чи доживе до ранку,

Але піти з життя у 46

Це долі незбагненна забаганка.

Чому вона зі смаком вибира

Талановитих, мужніх, повних сили,

Невже для долі і буття це гра,

А ми лише ляльки її безсилі?

Хто вибира to be or not to be?

Хто замовляє засухи і зливи?

Прости, Кузьма, я не казав тобі,

Ти був серед найкращих особливим.

Хай буде пухом батьківська земля,

Хай ангели зустрінуть твою душу!

Щось зимно!  Лиш твоє ім'я

Цю крижану гармонію порушить.

 

 

Євген Рибчинський

Привітання

Деталі

                                          О, вчителі! Невже ви не втомились

У юні душі сіяти зерно?

Для цього ви на світі і з'явились,

Щоб в учнях буйно проросло воно.

О, вчителі! І слів не підібрати,

Епітетів, метафор, порівнянь,

Щоб вдячності рядочки проказати

За те, що щедро віддаєте нам!

О, вчителі! Прекрасного ви гідні,

Бо вибрали в житті свою мету;

І нині я за всіх скажу: - Спасибі, рідні,

За вашу місію подвижницьку й святу!

Глибоко сумуємо

Деталі

Пішла від нас рідна людина....

18 травня 2015 раптово пішов у  небуття наш Володимир Іванович Гончаров…

Світла, щира, чуйна людина, пам’ять про яку назавжди залишиться у наших серцях. Сумуємо разом з рідними і близькими, з усіма, хто знав і пам’ятатиме цю ВЕЛИКУ ЛЮДИНУ З ВЕЛИКИМ СЕРЦЕМ…

  Прощання з Володимирем Івановичем відбудеться 21. 05. 2015  о 10.00 у гуманітарному корпусі НПУ ім. М.П. Драгоманова

Вічна і світла пам'ять...

 

Колектив кафедри методики викладання російської мови та світової літератури

Кафедра аналізує, пише та друкує...

Деталі

 Просимо звернути увагу на те, що вийшли друком статті членів нашої кафедри у свіжих номерах фахових часописів:

 

Исаева Елена. Учебник как инструмент обучения, а не предмет изучения. О новом учебнике интегрированного курса «Литература» для 6 класса школ с русским язиком обучения //Всесвітня література в школах України. - К.: Педагогічна преса., 2014, №7-8-с. 23-25. '

 

Клименко Жанна. Лекція 19. Вивчення світового письменства крізь призму української культури. //Всесвітня література в школах України. - К.: Педагогічна преса., 2014, Липень-вересень. №7-8 - с. 36-38.

 

Давидюк Людмила. Календарно-тематическое планирование програмного материала по русскому языку (курс 2-І І), 6 класс. //Всесвітня література в школах України. - К.: Педагогічна преса., 2014, Липень-вересень. №7-8 - с. 76-77.

 

Ісаєва Олена. Про підсумки Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України зі світової літератури у 2014 році. //Всесвітня література в школах України. - К.: Педагогічна преса., 2014, №10 - с.4-8.

 Вітаємо словесника-початківця Іллюк Тетяну з виходом у світ її статті до Дня працівників освіти. Бажаємо творчої наснаги, натхнення та успіхів в подальшому опануванні професії, досягнення нових вершин та відкриття далеких горизонтів!

 Іллюк Тетяна. Сага про нестандартність учителя та закономірність випадковості. //Всесвітня література в школах! України. - К.: Педагогічна преса., 2014, №10 - с.2-3.

Ознайомитися з часописами можна у лаборанта кафедри.

Обращение

Деталі

Дорогие наши российские друзья,

все те, кто поддержал Украину в это непростое время! 

Трудно писать сейчас, когда территория нашей Родины оккупирована войсками другого государства и первый выстрел уже прозвучал. Крайне важно в круговерти агрессии и страха не поддаться эмоции ненависти, сохраняя самое себя и культурный, человеческий диалог между украинцами и россиянами.

Мы благодарны вам за письма и петиции в защиту мира, за многолюдные митинги, выходя на которые вы рискуете свободой, за теплые слова солидарности и беспристрастную оценку происходящего. Мы ценим вашу поддержку, которая даёт возможность видеть иную Россию, понимая, что дело не в гражданстве и не в национальности.

Известный своей прозорливостью Уинстон Черчилль писал: „Мы не воюем с нациями как таковыми. Наш враг – тирания”. Ваша позиция в условиях всё усиливающейся диктатуры и агрессивной пропаганды требует настоящего мужества. Мы понимаем это и восхищаемся вашей духовной силой. Вы наполняете слова русский интеллигент их истинным смыслом. Вместе с вами мы боремся сейчас за мир, в котором обычная порядочность и нелицемерная любовь к Родине не требует героизма, боремся за нашу и вашу свободу.

Детальніше: Обращение

Звернення до світової наукової спільноти

Деталі

Звернення українських науковців до світової наукової спільноти

 

В Україні перемогла демократична народна революція. Кримінальний режим президента Януковича, який збудував тотальну систему насильства і корупції в ім’я власного збагачення, скинуто. На жаль, понад 100 українських активістів заплатили за цю перемогу власним життям, тисячі – ранами й каліцтвами.

Сьогодні парламент України в легітимний спосіб сформував новий коаліційний уряд, який має повернути розграбовану попередньою владою країну до нормального життя. В Україні почав вироблятися загальнонаціональний консенсус щодо шляхів її дальшого демократичного розвитку.

На жаль, за таких умов керівництво Російської Федерації взяло курс на дестабілізацію ситуації в Україні й пряму окупацію окремих її регіонів. Першою жертвою цих дій став Крим, де російські війська, всупереч норм міжнародного права, вже блокують стратегічно важливі об’єкти, а російські спецслужби підбурюють місцевих сепаратистів до рішучих дій.

28 лютого 2014 року Парламент України ухвалив заяву, в якій закликав міжнародну спільноту в усі можливі способи гарантувати територіальну цілісність України.

 

Тому ми закликаємо наших колег в усіх країнах залучитися до широкої міжнародної кампанії тиску на російську владу, аби змусити її дотримуватися загальноприйнятних норм міжнародного права. Пам’ятаймо: Друга світова війна в Європі спалахнула ще й тому, що західні демократії надто довго намагалися «стримати» Адольфа Гітлера поступками. Демократичний світ не має права повторити цю ж помилку щодо Володимира Путіна і його поплічників!

 

ОБРАЩЕНИЕ К НАШИМ РОССИЙСКИМ КОЛЛЕГАМ
 
Уважаемые коллеги! 
Мы, украинские учёные-педагоги, обращаемся к Вам с просьбой помочь прорвать ту информационную пропаганду российских СМИ,  направленную против Украины,её целостности, независимости  и суверенности. 
Мы ответственно заявляем, что в Украине нет проявлений фашизма и экстремизма, братоубийственных противостояний на почве вероисповеданий, национальности или языка общения. Украина – большая полиэтническая страна,  в которой соблюдаются все нормы и права свободы  современного демократического общества.  
Нам больно и обидно видеть и слышать то, что представляют сейчас  многие российские  СМИ об Украине. Люди, которые стояли и стоят на Майдане  – это  не фашисты  и  не экстремисты, а те, кто отстаивают свою  свободу и демократию, выступают против тоталитарного государства и диктатуры.  На Майдане никогда не было и нет фашистских лозунгов, портретов Гитлера и прочего, что так  «ярко» показывает российское телевидение. Ответственно заявляем, что русский язык никто не запрещал и не запрещает.Это лживая пропаганда, чтобы посеять рознь между двумя братскими народами,чтобы оправдать те оккупационные действия Кремля, которые происходят сейчас на территории Украины. 
Мы просим вас, наши коллеги, использовать все возможности, чтобы прорвать эту информационную блокаду! Помогите нам рассказать правду о нашей стране всеми возможными средствами!
Мира, Добра и Света всем нам! 
С уважением, члены кафедры методики преподавания русского языка и мировой литературы Национального педагогического университета имени М.П. Драгоманова(г. Киев, Украина) 
3.03. 2014 г.   

 

Дорогі співвітчизники!

Я, як дружина військовослужбовця, офіцера Української армії, мати сина – офіцера запасу, закликаю на всіх можливих рівнях підтримувати патріотичний і бойовий дух воїнів нашої армії, які залишаються вірними присязі та готові до останнього захищати суверенність держави. Усі розмови про слабкість армії, її погане технічне забезпечення нині не на часі. Ми всі були свідками цілеспрямованого нищення вітчизняного війська диктаторським урядом. Нас занадто довго із затятою впертістю привчали викинути з голови завжди актуальні прислів’я: «Той, хто не годує свою армію, годує чужу», «Хто хоче миру, має готуватися до війни».

Тим більше ми маємо пишатися тим, що, незважаючи ні на складні умови існування, ні на цинічні пропозиції ворогів нашої державності, Українська армія була і є міцним оплотом миру в нашій країні.

Українські військовослужбовці виявляють мужність, стійкість і витримку, захищаючи свої позиції і не піддаючись на провокації окупантів. Вони чинять активний опір інтервентам, відбиваючи тотальні ворожі напади і не застосовуючи при цьому зброю. Наші офіцери і солдати, які знаходяться в Криму, роблять усе, щоб утримати мир, щоб жодна крапля крові не впала з жодної людини.

Прошу також усіляко підтримати родини військовослужбовців, які разом зі своїми чоловіками, батьками та синами несуть на своїх плечах усі тяготи військової служби та мужньо протистоять ворогу.

Нашим захисникам важливо чути від нас те, що ми думаємо: «Ми пишаємось ВАМИ, ми палко підтримуємо ВАС, ми низько вклоняємось кожному Українському прикордоннику, кожному морському піхотинцю, кожному ВОЇНУ, який захищає Україну! Ви – наші ГЕРОЇ!»

Прошу поширювати цю інформацію в соціальних мережах, електронною поштою та іншими можливими засобами.

СЛАВА УКРАЇНІ!

СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ!

СЛАВА УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ!

Клименко Жанна Валентинівна,

доктор педагогічних наук, професор

НПУ ім. М.П.Драгоманова,

дружина офіцера Української армії,

мати офіцера запасу

 

      2.03.2014 р.

Звернення

Деталі

Звернення членів кафедри

методики викладання російської мови та світової літератури

Ми, члени кафедри методики викладання російської мови та світової літератури, у  цей жахливий період особливої суспільної напруги, коли на вулицях міст України проливається кров, не можемо стояти осторонь.  

Ми висловлюємо свою жалобу  та співчуття сім’ям та рідним усіх загиблих.  

 

Ми категорично засуджуємо всі прояви беззаконня, насильства, злочинної вседозволеності, що призвели до смертей та каліцтва, приниження людської гідності та відвертого знущання. Як педагоги ми глибоко переконані, що держава – це інституція, яка існує для забезпечення прав і свобод свого народу, а не для насильства над ним.

Ми хочемо підтримати  тих, хто на майданах усієї країни виборює право українців на  гідність і волевиявлення, честь і свободу. Ми підтримуємо законну боротьбу людей за  краще майбутнє України, за  впровадження загальнолюдських та демократичних цінностей у нашому суспільстві та державі.

Ми закликаємо до  мирного врегулювання існуючої кризи і переконані,  що тільки цивілізованим шляхом результативного переговорного процесу можна досягнути бажаного результату.

 

З новим роком!

Деталі

Шановні колеги! Дорогі студенти!

Щиросердно  вітаємо Вас з Новим роком і Різдвом Христовим! Нехай прекрасні зимові свята принесуть Вам відчуття світла, злагоди та щастя! 

Зичимо Вам міцного здоров"я, успіхів, родинного щастя і радості!  Хай у Вашому житті пануюють гармонія і вдача!

Казкових різдвяних свят! Здійснення мрій у Новому році! 

 

Викладачі кафедри методики викладання російської мови та світової літератури 

 

Науково-методичний семінар

Деталі
25-26 вересня 2013 р. зав. кафедрою проф. Ісаєва О.О. та проф. Клименко Ж.В. взяли участь  у роботі міжрегіонального науково-методичного семінару методистів з російської мови і літератури інститутів післядипломної педагогічної освіти у м. Тернополі. Вони виступили з доповідями, представили нові навчальні програми та підручники з інтегрованого курсу літератури для шкіл з російської мови та світової літератури. Сюрпризом для усіх учасників семінару стало відвідування Тернопільської ЗОШ  І-ІІІ с. № 4. Усім присутнім була представлена  чудова літературно-музична композиція "Мой край задумчивый и нежный".

День пам'яті Андрія Кузьменка

Деталі

                                                                       

                  

 

                                                                                        

 

 

Дочірні категорії

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

   

Новини  

   

Vinaora Visitors Counter  

1469344
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
239
393
1897
1458066
3385
11953
1469344

Your IP: 44.211.239.1
Server Time: 2023-02-09 06:19:21
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ