Звітно-наукова конференція викладачів НПУ – 2021

Тиждень наукових зустрічей на ФІФ

Останній тиждень на факультеті іноземної філології НПУ імені М.П.Драгоманова пройшов під знаком щорічної звітно-наукової конференції «ЄДНІСТЬ НАВЧАННЯ І НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ – ГОЛОВНИЙ ПРИНЦИП УНІВЕРСИТЕТУ» (за підсумками наукової роботи викладачів, докторантів та аспірантів НПУ імені М.П.Драгоманова). Цього року (як і минулого) наукова зустріч відбувалася онлайн.

Розпочалася конференція 17 травня із загальноуніверситетського пленарного засідання, а 18-го було проведено факультетське пленарне засідання, на якому від кафедри методики викладання світової літератури виступили із презентацією результатів своїх наукових пошуків професорка Л.В.Давидюк та доцентка А.О.Мельник.

Людмила Давидюк представила тему «Вікіпедія у навчанні зарубіжної літератури як тестовий майданчик роботи з інформацією та джерелами». Було наголошено на нових напрямках медіадидактики, а саме вікідидактики, у витоків якої в Україні стояла професорка Ганна Онкович.  Пані Людмила пояснила, що вікідидактика розробляє технології застосування Вікіпедії в навчальному процесі, розглядає й рекомендує до впровадження нові дидактичні матеріали і засоби з опертям на вікіджерела. Доповідачкою було проаналізовано досвід українських учителів – Олега Куща, Валентини Кодоли, Світлани Дячок – з використання Вікіпедії в навчальному процесі та запропоновано ефективну систему роботи з матеріалами Вікіпедії та її сестринських проєктів, яка дозволить підвищити інформаційну грамотність школярів та сприятиме розвитку їхньої інформаційної компетентності.

Анжела Мельник виступила з темою «Вивчення зарубіжної літератури у взаємозв’язках із образотворчим мистецтвом: проблемно-діалогічний підхід». Доповідачка наголосила на актуальності досліджувальної проблеми, звернула увагу на вимогу до вибору творів образотворчого мистецтва, розкрила сутність проблемно-діалогового підходу до взаємозв’язаного вивчення зарубіжної літератури й образотворчого мистецтва, запропонувала методичні рекомендації до реалізації зазначеного підходу в роботі з портретами письменників та обкладинками книжок на уроках зарубіжної літератури.

Присутні відзначили змістовність і цікавість доповідей Л.В.Давидюк та А.О.Мельник, а також інших доповідачів.

Завершився тиждень секційним засіданням викладачів кафедри у віртуальному просторі «Актуальні проблеми літературної освіти». Програма секції була такою:

Ісаєва О.О., доктор пед.н., проф. «Про людський капітал, емоційний інтелект і роль  шкільної літературної освіти».

Клименко Ж.В., доктор пед.н., проф. «Постколоніальний погляд на Лесю Українку та пошуки впливу на читача».

Півнюк Н.О.,кандидат пед. н., доц. «Літературно-педагогічний аналіз фольклорної казки як основа методики її вивчення на уроках зарубіжної літератури».

Холодна Ю.М.,кандидат пед. н., доц. «Особливості гендерного вивчення зарубіжної літератури в школі».

Чепурко О.М.,кандидат філ. н., доц. «Реалізація виховного потенціалу курсу української літератури в педагогічному виші».

Степаненко О.К., докторант, кандидат філ. Н., доц. «Здобутки в царині методики навчання літератури в період кінця ХІХ – початку ХХ століття».

Бицько О.К., ст. викл. «Використання поетичних традицій Країни Вранішнього Сонця в процесі шкільного вивчення японської класичної поезії».

Бойта В.В., аспірант. «Скрайбінг як засіб активізації навчальної діяльності старшокласників у процесі вивчення літератури (художньо-естетичний профіль)».

Server Time: 2023-02-09 06:03:46