Звітно-наукова конференція викладачів НПУ – 2021

Деталі

Тиждень наукових зустрічей на ФІФ

Останній тиждень на факультеті іноземної філології НПУ імені М.П.Драгоманова пройшов під знаком щорічної звітно-наукової конференції «ЄДНІСТЬ НАВЧАННЯ І НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ – ГОЛОВНИЙ ПРИНЦИП УНІВЕРСИТЕТУ» (за підсумками наукової роботи викладачів, докторантів та аспірантів НПУ імені М.П.Драгоманова). Цього року (як і минулого) наукова зустріч відбувалася онлайн.

 

Розпочалася конференція 17 травня із загальноуніверситетського пленарного засідання, а 18-го було проведено факультетське пленарне засідання, на якому від кафедри методики викладання світової літератури виступили із презентацією результатів своїх наукових пошуків професорка Л.В.Давидюк та доцентка А.О.Мельник.

Людмила Давидюк представила тему «Вікіпедія у навчанні зарубіжної літератури як тестовий майданчик роботи з інформацією та джерелами». Було наголошено на нових напрямках медіадидактики, а саме вікідидактики, у витоків якої в Україні стояла професорка Ганна Онкович.  Пані Людмила пояснила, що вікідидактика розробляє технології застосування Вікіпедії в навчальному процесі, розглядає й рекомендує до впровадження нові дидактичні матеріали і засоби з опертям на вікіджерела. Доповідачкою було проаналізовано досвід українських учителів – Олега Куща, Валентини Кодоли, Світлани Дячок – з використання Вікіпедії в навчальному процесі та запропоновано ефективну систему роботи з матеріалами Вікіпедії та її сестринських проєктів, яка дозволить підвищити інформаційну грамотність школярів та сприятиме розвитку їхньої інформаційної компетентності.

 

 

 

Анжела Мельник виступила з темою «Вивчення зарубіжної літератури у взаємозв’язках із образотворчим мистецтвом: проблемно-діалогічний підхід». Доповідачка наголосила на актуальності досліджувальної проблеми, звернула увагу на вимогу до вибору творів образотворчого мистецтва, розкрила сутність проблемно-діалогового підходу до взаємозв’язаного вивчення зарубіжної літератури й образотворчого мистецтва, запропонувала методичні рекомендації до реалізації зазначеного підходу в роботі з портретами письменників та обкладинками книжок на уроках зарубіжної літератури.

 

 

  

Присутні відзначили змістовність і цікавість доповідей Л.В.Давидюк та А.О.Мельник, а також інших доповідачів.

Завершився тиждень секційним засіданням викладачів кафедри у віртуальному просторі «Актуальні проблеми літературної освіти». Програма секції була такою:

Ісаєва О.О., доктор пед.н., проф. «Про людський капітал, емоційний інтелект і роль  шкільної літературної освіти».

Клименко Ж.В., доктор пед.н., проф. «Постколоніальний погляд на Лесю Українку та пошуки впливу на читача».

Півнюк Н.О.,кандидат пед. н., доц. «Літературно-педагогічний аналіз фольклорної казки як основа методики її вивчення на уроках зарубіжної літератури».

Холодна Ю.М.,кандидат пед. н., доц. «Особливості гендерного вивчення зарубіжної літератури в школі».

Чепурко О.М.,кандидат філ. н., доц. «Реалізація виховного потенціалу курсу української літератури в педагогічному виші».

Степаненко О.К., докторант, кандидат філ. Н., доц. «Здобутки в царині методики навчання літератури в період кінця ХІХ – початку ХХ століття».

Бицько О.К., ст. викл. «Використання поетичних традицій Країни Вранішнього Сонця в процесі шкільного вивчення японської класичної поезії».

Бойта В.В., аспірант. «Скрайбінг як засіб активізації навчальної діяльності старшокласників у процесі вивчення літератури (художньо-естетичний профіль)».

 

 

 

 

 

 

 

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 14 гостей та відсутні користувачі

   

Новини  

   

Vinaora Visitors Counter  

1469331
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
226
393
1884
1458066
3372
11953
1469331

Your IP: 44.211.239.1
Server Time: 2023-02-09 06:03:46
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ