"Особистість в історії, літературі та методиці навчання" (28.10.2022)

28 жовтня 2022 року в онлайн-форматі відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «ОСОБИСТІСТЬ В ІСТОРІЇ, ЛІТЕРАТУРІ ТА МЕТОДИЦІ НАВЧАННЯ», співорганізаторами якої виступили Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кафедра україністики Варшавського університету, кафедра методики викладання світової літератури НПУ імені М.П.Драгоманова та ін.

Програма заходу складалася з пленарного засідання та трьох секцій:

Секційне 1. «Роль особистості у виборюванні незалежності та розвитку держави: дослідження особистості в історико-культурологічних та медіаджерелах».

Секційне 2. «Роль особистості в розвитку національної освіти та вихованні молоді».

Секційне 3. «Вивчення життя героїв-захисників, видатних діячів науки та мистецтва минулого і сучасності та їхніх творів у закладах освіти».

Ідейною натхненницею заходу стала докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри теорії та методики навчання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Галина Островська. На пленарному засідання вона виступила з доповіддю на тему «ОБРАЗ ГЕРОЯ-ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ: ІСТОРІЯ І МИСТЕЦТВО».

Із викладачів кафедри методики викладання світової літератури НПУ імені М.П.Драгоманова на пленарному було заслухано доповідь докторки педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри Олени Ісаєвої на тему «ЧИ МОЖЕ БУТИ ПОЕЗІЯ ПІСЛЯ БУЧІ? ЯК ЗМІНИВСЯ ПРОЦЕС ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ В ШКОЛІ В НОВИХ РЕАЛІЯХ УКРАЇНИ».

Інші викладачі кафедри взяли участь у роботі третьої секції – «ВИВЧЕННЯ ЖИТТЯ ГЕРОЇВ-ЗАХИСНИКІВ, ДІЯЧІВ НАУКИ ТА МИСТЕЦТВА МИНУЛОГО І СУЧАСНОСТІ ТА ЇХНІХ ТВОРІВ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ», яку модерували докторка педагогічних наук, професорка Жанна Клименко та кандидатка педагогічних наук, доцентка Людмила Давидюк. Теми виступів викладачів кафедри були такими:

«ВНЕСОК ОЛЬГИ КУЦЕВОЛ У РОЗВИТОК МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ»

Жанна Клименко, докторка педагогічних наук, професорка.

«ЖИВЕ СЛОВО» ДМИТРА РЕВУЦЬКОГО: ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ»

Людмила Давидюк, кандидатка педагогічних наук, доцентка.

«Я НІКОМУ НЕ БАЖАЮ ЗЛА. НЕ ВМІЮ. НЕ ЗНАЮ, ЯК ЦЕ РОБИТЬСЯ...». ПОЛЬСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК, ЛІКАР І ПЕДАГОГ ЯНУШ КОРЧАК ЯК ПРИКЛАД НЕАГРЕСИВНОЇ СВІДОМОСТІ ДЛЯ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ»

Юлія Холодна, кандидатка педагогічних наук, доцентка.

«НИТКА АРІАДНИ, ЩО ВИВЕЛА ТЕСЕЯ З ЛАБІРИНТУ: ПРО КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У РОЗВІДКАХ ЗІНАЇДИ КИРИЛЮК»

Анжела Мельник, кандидатка педагогічних наук, доцентка.

«ОСОБИСТІСТЬ З ІМПЕРСЬКИМ МИСЛЕННЯМ ТА ЯК ЇЇ ВИВЕСТИ НА ЧИСТУ ВОДУ, ЩОБ ДЕКОЛОНІЗУВАТИ СВІДОМІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО ШКОЛЯРА»

Оксана Бицько, старша викладачка.

«ВИХОВНІ АСПЕКТИ ВИВЧЕННЯ ІСТОРИЧНОЇ ПРОЗИ В КУРСІ «УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА» ДЛЯ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ»

Олена Чепурко, кандидатка філологічних наук, доцентка.

Повну програму заходу можна переглянути ТУТ.

Server Time: 2023-02-09 05:15:47