«КРУГЛИЙ СТІЛ»  В МОН ІЗ  НАБОЛІЛОГО ПИТАННЯ

7 квітня 2022 р. у МОН відбувся круглий стіл на тему «Вивчення творів російської літератури в шкільному  курсі зарубіжної». У заході взяли участь О.Котусенко (представниця МОН),  Ю.Ковбасенко (голова Української асоціації вчителів зарубіжної літератури, О.Ніколенко (науковець, авторка програм і підручників), В.Туряниця (учитель зарубіжної літератури, директорка школи), Н.Рудницька (учитель зарубіжної літератури), Л.Фартух (учитель зарубіжної літератури), Л.Юлдашева (учитель зарубіжної літератури, науковець), а також О.Ісаєва (завідувачка кафедри методики викладання світової літератури НПУ імені М.П.Драгоманова, докторка пед. наук, професорка).

За результатами обговорення було прийнято одноголосне рішення: вилучити твори російської і булоруської літератур із шкільних програм зарубіжної літератури; твори М.Гоголя «Тарас Бульба» і «Ніч перед Різдвом» залишити, зважаючи на те, що Микола Гоголь – це український російськомовний письменник.

Тези, з якими виступила проф. Олена Ісаєва («ДЕКІЛЬКА ПРИЧИН, ЧОМУ ТВОРИ РОСІЙСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ТРЕБА ВИЛУЧАТИ ІЗ ШКІЛЬНОЇ ПРОГРАМИ»):

російська культура – культура суспільства, що масово підтримує війну, злочину проти людства;

російська культура – це ідеологічна зброя в руках ворога, який прийшов нищити українців як народ;

російська мова – це мова агресора,  тригер;

російська культура – це спосіб МЕНТАЛЬНОЇ ОКУПАЦІЇ українців;

сьогоднішній школяр – людина, яка так чи інакше відчула цю війну на собі, це почасти травмована війною особистість.

Відповідно, зважаючи на один із головних принципів навчання «НЕ НАШКОДЬ!» додатково травмувати зараз учнів ще й цієї темою, коли для багатьох навіть на фізичному рівні відбувається відторгнення від усього російського з певних причин, ми не м

На сайті 190800 гостей та 3 користувачі