Події кафедри

Герої не вмирають

Деталі

«Я – ЗВИЧАЙНИЙ УКРАЇНЕЦЬ»

Я гортаю маленьку книжечку про ВЕЛИКУ ЛЮДИНУ. З обкладинки дивиться на мене проникливим поглядом блакитноокий юнак, над яким злетіла біла голубка. І чиста блакить його волошкових очей струменить мені прямо в душу.

 

Я давно знала про цього золотоволосого хлопчика, його героїчна історія давно живе в моєму серці. Це СТЕПАН ЧУБЕНКО. Той самий 16-річний юнак, якого жорстоко замордували й розстріляли бандити. ПАТРІОТ, убитий бойовиками ДНР за проукраїнську позицію, посмертно йому присвоєно звання «Народний Герой України». Це ГРОМАДЯНИН УКРАЇНИ, який у свої юні літа загинув тому, що любив Батьківщину. Тому, що жовто-блакитний прапор був для нього не просто символом, а дечим значно більшим, тим, що не зраджують ніколи. Дві такі книжечки про СПРАВЖНЬОГО ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ в Краматорську подарувала нам із Оленою Олександрівною Ісаєвою його мама, вчителька зарубіжної літератури СТАЛІНА ЧУБЕНКО. Вона підійшла до нас після зустрічі з учителями. Я багато що хотіла сказати їй, але розхвилювалась і просто обняла і розцілувала. А головне, що хотіла сказати тими обіймами: «Дякую за Сина!» А мама ГЕРОЯ сказала нам: «Я так рада чути гарну українську мову». Стьопа був воротарем юнацької збірної команди «Авангард», що стала призером Донеччини серед юнаків у 2014 р. Разом зі своїми друзями він опікувався міським дитячим будинком «Антошка». А ще писав вірші, такі ж світлі, як його душа.

 

Стьопина посмертна збірка посіла перше місце в обласному конкурсі «Створи шедевр». І в цій маленькій книжечці з назвою «Я понял смысл жизни…» зібрано його поезії, прозові замальовки, а також вірші і прозу, присвячені йому. Учора свої лекції з методики викладання зарубіжної літератури на 3-му курсі я почала з розповіді про НАРОДНОГО ГЕРОЯ УКРАЇНИ СТЕПАНА ЧУБЕНКА і з презентації цієї збірки. Ось рядки зі Стьопиного вірша «Я – звичайний українець»:

Київ він, або Донецьк –

Україна все це, брате,

І про це ні в коїм разі

Не потрібно забувати.

Коли будеш ти голодний,

Хлібом, брате, поділюся.

Ми не різні, то не так.

Я тобі в цьому клянусь.

Я – звичайний українець,

Який мріє про одне,

Щоб мій син, піднявши очі,

Бачив небо голубе.

Я – звичайний українець,

І я мрію про одне,

Щоб на прапорі воліло

Завжди жовте й голубе.

 

 Жанна Клименко, доктор педагогічних наук, професор

кафедри методики викладання світової літератури

 

 

Діалогова зустріч з освітянами Донецької області

Деталі

13 лютого 2020 року професори кафедри методики викладання світової літератури Олена Олександрівна Ісаєва і Жанна Валентинівна Клименко взяли участь у діалоговій зустрічі з учителями і методистами Донецької області «Проблеми формування учня-читача в цифрову епоху».Зустріч відбулася в місті Краматорську за ініціативи відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної освіти та за підтримки департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.


На зустрічі були присутні близько ста учасників: керівники методичних об’єднань учителів зарубіжної літератури, члени обласної творчої групи, вчителі зарубіжної літератури Донецької області. Радо приймав учасників діалогової зустрічі Краматорський заклад загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка. Організатором заходу виступила  Світлана Гарна, завідувач відділу гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО.

 

Олена Ісаєва, завідувач кафедри методики викладання світової літератури, доктор педагогічних наук, професор, представила учасникам зустрічі тему «Про роль читання у сучасному світі, емоційний інтелект і чому  урок літератури сьогодні має бути провокацією».

 

Жанна Клименко, доктор педагогічних наук, професор, презентувала доповідь на тему «Літературна інфографіка як засіб розвитку читацької компетентності учнів».

У заході також взяла участь Ірина Красуцька, головний редактор УОВЦ «Оріон» (м. Київ).

 

У теплій, дружній атмосфері учасники зустрічі обмінялися своїм баченням основних проблем сучасної літературної освіти в Україні.  

Студентський фестиваль української пісні

Деталі

 

«Червона рута» запалює серця

 

У листопаді 2019 р. на факультеті іноземної філології НПУ імені М.П.Драгоманова відбувся Перший студентський фестиваль української пісні «Червона рута». Організатором заходу виступив Навчально-методичний центр мовної та літературної освіти ім. В. І. Гончарова (за сприяння декана факультету А.А.Зернецької та заступника декана Б.О.Назарова).Фестиваль було присвячено одразу трьом визначним подіям листопада: Дню української мови та писемності (9.11), Міжнародному дню студентів (17.11), а також Дню Гідності та Свободи (21.11).


Задум пісенного фестивалю народився під час святкового концерту до Дня захисника України, який показав, що наші майбутні вчителі та філологи охоче відгукуються на пропозицію заспівати разом, а ще дозволив виявити кількох студенток, які зі шкільних років посилено займаються співами й мають потребу виходити перед публікою й говорити із нею мовою пісні.

Активну участь у підготовці й проведенні пісенного свята взяли студенти 2 курсу. Ведучими фестивалю стали Катерина Зень та Віталій Баданін.


Більшу частину пісень виконали "вранішні зірки" факультету іноземної філології – Ірина Рацин, Ярослава Буймистер, Альона Сєранова. Частина співанок прозвучала у колективному виконанні гостей фестивалю, що стали потенційними учасниками факультетського гурту «Файні фіфи». Окремі пісні прозвучали в записі – у виконанні відомих співаків та авторських колективів: Квітки Цісик, Ірини Шегеди, В’ячеслава Вакарчука («Океан Ельзи»), Олександри Заріцької («Каzка»). До технічного супроводу фестивалю долучилася студентка 2 курсу та голова культурно-масового сектору студентської ради ФІФ Олександра Ничепурук. 

Епіграфом свята стали слова відомого українського співака Василя Зінкевича: «Ми є сила, хоча б тому, що маємо таку пісню, де три хвилини не просто забави, а нашої суті. Українська пісня справді обіймає своїми крилами світ. Доводилось бувати в багатьох країнах. І без перекладу, не розуміючи ані слова, публіка встає. Я кажу: ви ж не розумієте, про що я співав. А вони відповідають: в українських піснях є щось таке, що лікує. Ми не можемо без пісні, вона душа наша. Взагалі, треба частіше заглядати в дзеркало своєї душі, щоб впізнавати себе. Непростий тепер час, але ми ніколи не втратимо своєї неповторності. Бо ми — українці».

Пісні фестивалю склали чотири номінації:

І. «Пісні Кохання»:

v«Червона рута» (слова і музика: Володимир Івасюк; виконання: Ірина Рацин за підтримки гурту ФІФ «Файні фіфи»);

v«Мила моя» (слова і музика: Володимир Івасюк; виконання: Квітка Цісик);

v«Де ти тепер» (слова: Дмитро Луценко; музика: Ігор Шамо; виконання: Квітка Цісик);

v«Гуцулка Ксеня» (слова: Роман Савицький; музика: Іван Недільський; виконання: гурт ФІФ «Файні фіфи»);

v«Грушечка» (українська народна пісня; виконання:Ярослава Буймистер);

v«Я стану морем» (слова: Микола Бровченко; музика: Віталій Волкомор; виконання: Альона Сєранова).

 

ІІ. «Пісні нашого Роду»:

v«Мить» (слова і музика: Святослав Вакарчук; виконання: Ярослава Буймистер);

v«Ой, Роде наш красний…» (українська народна пісня; виконання: Ірина Шегеда за підтримки гурту ФІФ «Файні фіфи);

v«Україна» (слова і музика: Ірина Федишин; виконання: Ірина Рацин). 

 

ІІІ. «Пісні Війни»:

v«Сто бійців» (слова: Олекса Негребецький; музика: до американської пісні «BalladoftheGreenBerets»; виконання: Юлія Донченко («Maxima»)).

v«Прошу в неба» (слова: Віталій Човник та Ірина Федишин; музика: Ірина Федишин; виконання: Альона Сєранова);

v«В нашому серці» (слова: Віктор Винник; музика: Андріана; виконання: Ірина Рацин). 


ІV. «Пісні Свободи»:

v«Вставай!» (слова, музика та виконання: В’ячеслав Вакарчук за підтримки гурту ФІФ «Файні фіфи»).


Під час підрахунку голосів гості фестивалю долучилися до колективного виконання ще двох відомих в Україні пісень: «Плакала» та «Дякую тобі, рідна школо»

За рішенням журі, переможцями фестивалю стали такі учасники:  

І місце Ярослава Буймиртер;

ІІ місце Ірина Рацин;

ІІІ місце Альона Сєранова.


Крім слухання та співання пісень, гості фестивалю мали щасливу нагоду дізнатися з відеосюжету про відому американську співачку українського походження Квітку Цісик та її щедрий подарунок історичній батьківщині – два альбоми українських пісень у високопрофесійному виконанні, а також побачити трейлер вітчизняного фільму-мюзиклу 2019 р. «Гуцулка Ксеня» (режисерка Олена Дем’яненко). Цікаво, що за час підготовки до фестивалю пісня «Гуцулка Ксеня» завоювала багатьох прихильників серед студентів ФІФ. Фрагмент пісні у виконанні гостей фестивалю можна послухати тут: https://www.youtube.com/watch?v=TstJNeuj2P4&feature=youtu.be.

Заслужені нагороди отримали всі активісти фестивалю: ведучі, співаки та майстриня мультимедійного супроводу свята.


Сподіваюся, що українська пісня стане надійним другом і помічником для наших студентів, а новонароджений фестиваль знайде своє продовження на факультеті іноземної філології, адже ми – українці!


                                      Оксана Бицько, старший викладач кафедри методики викладання світової літератури

 

Науково-практичний семінар у Василькові

Деталі

07 листопада 2019 року Ісаєва Олена Олександрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики викладання світової літератури факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманована, взяла участь у роботі науково-практичного семінару «Інтерактивні технології навчання як засіб мотивації учня-читача до співпраці та реалізація творчих здібностей учнів на уроках зарубіжної літератури» для методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів та керівників методичних об’єднань учителів зарубіжної літератури Київської області. Семінар проводився на базі Васильківського академічного ліцею «Престиж» Васильківської міської ради Київської області.

Олена Олександрівна виступила с доповіддю на тему «Інтерактивні технології на уроках зарубіжної літератури: данина моді чи реальна потреба сучасної літературної освіти?» та наочно продемонструвала, як на практиці діють такі інтерактивні прийоми та форми навчання як асоціативний кущ, сенкан, кроссенс, кубування, «шість капелюхів Едварда де Боно» та інші.

 

Свято туркменської культури на базі практики

Деталі

Салам, Туркменістан!

Або як пройшла педагогічна практика у студентів 41 рякін групи 

21 жовтня студенти 41 рякін групи в межах педагогічної практики під керівництвом доцента кафедри методики викладання світової літератури, к. пед. наук А. О. Мельник підготували та провели у спеціалізованій школі № 135 м. Києва свято туркменської культури «Салам, Туркменістан!».

Кабінет, де відбувався захід, був святково прибраний у контексті діалогу двох культур: посередині стояли український та туркменський прапори, на столі лежали гілочка білосніжного бавовнику, червоні китиці калини, вишитий український рушник та туркменський килимок.

Студенти виступали у національних костюмах. Вони презентували відомості про свою країну у формі віртуальної подорожі. Зокрема Гулі Розметова показала, як виглядає Туркменістан із космосу, розказала про Каспійське море і пустелю Каракуми, а також про найзагадковіше місце своєї батьківщини – «Браму пекла». Гулширін Новрізбаєва пояснила символіку прапора та герба Туркменістану, Йолдаш Рахимов ознайомив із численними досягненнями біломармурового Ашхабаду, що зафіксовані в Книзі рекордів Гіннесу. Гулшат Назарова розповіла одну із найцікавіших туркменських легенд «Сорок дівчат», яка пов’язана із ущелиною Кирк-гиз. За цією легендою студентки виконали ліричний танець. Язсолтан Аманова розказала про засновника туркменської літератури, філософа і поета – Махтумкулі Фрагі. Студенти прочитали вірш Махтумкулі «Майбутнє Туркменії» у російському перекладі Арсенія Тарковського та мовою оригіналу. Поетичну сторінку продовжила Фірюза Юлдашева. У її виконанні українська поетеса Ліна Костенко зазвучала туркменською. Фірюза запропонувала власний переклад (!) вірша Л. Костенко «Страшні слова, коли вони мовчать…». Дурсунджемал Чариєва повідомила про народних співців і музикантів – бахши та національний музичний інструмент – дутар. Атаджан Кличев розказав про уславлених на весь світ ахалтекінських скакунів, а Міве Ораздурдиєва та Йолдаш Рахимов – про особливості національного вбрання. Таємницю візерунків на давніх туркменських килимах розкрила Гулшат Ачілова.


Кульмінацією свята стала запальна туркменська лезгинка у виконанні студента 23 покт групи інженерно-педагогічного факультету Агабека Оразбаєва, який, як і Фірюза Юлдашева, студентка 31 ак групи факультету іноземної філології, прийшли підтримати своїх співвітчизників.

Приємним сюрпризом для школярів і вчителів стало частування національними стравами, серед яких були аш – туркменський плов, чурек – туркменський хліб, східні солодощі тощо.

Наприкінці свята учні щиро дякували студентам, спілкувалися з ними, робили фото напам’ять.

Ось декілька учнівських відгуків про свято.

Милания Чернецкая, 7-А класс: «Спасибо большое студентам, которые приехали к нам, в Украину, и пришли именно в нашу школу на практику! Вы очень добры и интересны нам. Вы подготовили для нас очень тёплое и приятное мероприятие, рассказали о своей культуре, архитектуре, обычаях, национальных костюмах! Вы показали прекрасную частичку вашего народа, которая нам стала по душе! Вы танцевали! Это было очень приятно! Спасибо за такое мероприятие и за то, что приехали к нам из Туркмении! Все очень понравилось!!! Было интересно слушать, мы узнали много нового. Спасибо студентам!».

Татьяна Попович, 6-А класс: «Выступление гостей из Туркменистана было яркое, красивое, зажигательное и очень интересное. Девушки и молодые люди рассказывали о жизни людей, обычаях и достопримечательностях Туркменистана. Они пели песни и танцевали зажигательные танцы своего народа. Было очень познавательно услышать из первых уст об этой красивой и необычной стране».

Алексей Бридня, 6-А класс: «Мне очень понравилось! Было очень интересно и познавательно. Хотелось бы увидеть ещё раз!».

За організацію та проведення свята «Салам, Туркменістан!» студенти 41 рякін групи, а також студент 23 покт групи інженерно-педагогічного факультету Агабек Оразбаєв та студентка 31 ак групи факультету іноземної філології Фірюза Юлдашева отримали подяку від адміністрації школи. 

А.О.Мельник, к.п.н, доц. кафедри

 

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 14 гостей та відсутні користувачі

   

Новини  

   

Vinaora Visitors Counter  

1034744
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
102
566
3691
1019941
6110
20636
1034744

Your IP: 3.234.241.200
Server Time: 2020-07-11 03:55:25
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ