Події кафедри

Студентський флешмоб до Дня Героїв

Деталі

До Дня Героїв (23 травня) студенти факультету іноземної філології НПУ імені М.П.Драгоманова провели патріотичний флешмоб – заспівали разом (хоча й дистанційно) відому сьогодні в усьому світі пісню українських січових стрільців «Червона калина», що вкотре в нашій історії стала символом Українського Національного Спротиву.


Акція відбулася за ініціативи Ірини Піхи (21 ау) та за участі групи студентів 1-3 курсів ФІФ, як то: Ніколь Литовченко (11ак), Поліна Сапсай (11пл), Вікторія Пивоварова (11пл), Олександра Лівінська (16н), Анна Корольова (17іс), Діана Крижановська (11ап), Дар’я Бовканюк (11ая), Мирослава Галайда (11ая), Катерина Поліщук (21ат), Іванна Стрижак (21ая), Вікторія Грищенко (21ау), Таїсія Серіндаг (21аа), Анастасія Заплетнікова (302анф), Вікторія Смяцька (31ая), Ольга Федорова (37іс), Марія Червяк (31ая), Катерина Щадей (31ау), Оксана Кисіль (31ау), Аліна Сігетій (301анн), Наталія Ганенко (302анф).


Закликаємо всіх охочих переглянути відео! URL:  https://www.youtube.com/watch?v=b1CRqLRXnng.

Вишиванка - наш генетичний код

Деталі

 

Катерина Щадей (31 ау). Вірш "Вишиванка" (виконання авторки). URL: https://www.youtube.com/shorts/diH6Ro-fiZU

ХХІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Деталі

Диктант, що єднає думки і серця 

9 листопада – День української писемності та мови – свято тисячолітньої української культури та єднання всіх українців, а для філологічної спільноти України ще й професійне свято.

 

За православним календарем, воно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця – батька української історії та словесності.

 

 Уже традиційно в цей день факультет іноземної філології НПУ імені М.П.Драгоманова за ініціативою кафедри методики викладання світової літератури та під патронажем адміністрації факультету збирається разом для написання чергового Всеукраїнського диктанту національної єдності

 

Цьогоріч автором диктанту й читцем виступив культовий український письменник Юрій АндруховичДиктант називався «Слідом за пам’яттю» – про улюблений парк, у якому пройшло дитинство, та його неймовірну красу за різних пір року.

 За зізнанням автора, текст диктанту є початком майбутнього роману. Тож можемо вважати себе учасниками процесу його творення. :)

 

Таких учасників сьогодні на факультеті було чимало: викладачі різних кафедр, студенти різних курсів та форм навчання, представники деканату факультету як об’єднуюча і незламна сила.

 На екрані  – колишні першокурсники під час патріотичного флешмобу (куратор – ст. викл. А.А.Астахова). 

На скріншоті – заст. декана ФІФ з навчальної роботи, доц. І.І.Овчиннікова.

Згадали, як долучилися до написання Всеукраїнського диктанту вперше...


...і як писали його торік.

Та навіть подумки (під запис на відео) заспівали фрагмент відомої сьогодні всій Україні пісні «Батько наш – Бандера, Україна – мати…». Тож участь у популярному флешмобі, ініційованому львівськими школярами, зараховується!

 

На екрані – студенти НПУ імені М.П.Драгоманова на початку Євромайдану (листопад 2013 р.)

Додав натхнення на сумлінне написання диктанту й вірш Ліни Костенко «Стоїть у ружах золота колиска…» у виконанні професорки та завідувачки кафедри методики викладання світової літератури Олени Ісаєвої.

Писали диктант у швидкому темпі, адже читець не давав байдикувати! І ось вона – мить торжества!

 

 

У ході заходу згадали шкільні роки, послухали патріотичних пісень, отримали неймовірні враження та відчули себе українцями, патріотами, борцями «за Україну, за її волю, за честь і славу, за народ». Ще раз переконалися, що Україна переможе

 

Пригадуючи слова Ю.Андруховича, хочеться завершити допис такими словами: «Диктант, що єднає думки і серця! "Як добре, що він у нас був! І не просто був, а буяв, дихав, заманював!.."»

 

Відеозапис події можна переглянути тут: https://drive.google.com/file/d/1_yCe0veXa35EWpMJ8Rq2uVofdFnfV0Aw/view?usp=sharing

 

Студенти святкують Всесвітній день вишиванки - 2021

Деталі

Свято вишиванки в колі Калинової Родини 

Сьогодні ювілейний (15-й) Всесвітній день вишиванки!

День, коли серця всіх українців б'ються, як одне!

Зі святом вас, дорогі співвітчизники! Нехай усе в нас буде Україна! 

 

Ой Роде наш краснийРоде наш прекрасний!

Не цураймося Признаваймося! 

Бо багацько нас є!

Група 301 ан: Ксенія Нікітенко, Ніна Холод, Аліна Дідух, Любов Зур’ян, Тетяна Лошицька

   Група 31 ау: Вікторія КучерукНаталія ПоддубнаНаталія КондричІрина РацинКатерина Зень, Юлія Штепа

Група 11 ау: Анна Шаповалова, Ірина Піха, Аліна Сасюк

Аліна Сігетій (201 анн), Маріанна Бендра (26 н), Софія Куліцька (201 анн), Єлизавета Палкіна (202 анф)

Пісня «Моя сорочка-вишиванка» (музика: С.Родько, слова: А.Бінцаровська). Виконує студентка 31 ау Ірина Рацин.

Переглянути відео можна у ФБ за покликанням: https://www.facebook.com/ira.ratsyn/videos/865512224036571

 

Долучайтеся до святкувань, дорогі наші студенти та викладачі ФІФ! 

Надсилайте свої колажі нам! Поширюйте в Мережі з гештегом #Всесвітній_день_вишиванки. Зокрема, ставте свої фото та відео в групі "21 лютого - Міжнародний день рідної мови": https://www.facebook.com/groups/253476179665293

Всесвітній день вишиванки - 2021

Деталі

Святкуємо разом Всесвітній день вишиванки!

Шановні студенти та викладачі ФІФ!

Закликаємо долучитися до святкування Всесвітнього дня вишиванки, який цього року ювілейний – 15 років!!! Для цього пропонуємо зробити колективний колаж зі світлин ваших одногрупників / колег по кафедрі та прислати нам / виставити на своєму сайті чи соціальних мережах, зокрема у ФБ-групі "21 лютого - Міжнародний день рідної мови":  https://www.facebook.com/groups/253476179665293 із гештегом #Всесвітній_день_вишиванки

І хай увесь світ бачить, що ми не здамося!

Трохи інформації щодо свята:

«Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня. Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 15 років.

 

Історія Дня вишиванки

День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Відзначати його почали у 2006 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Того року цю ініціативу підтримали декілька студентів та викладачів, одягнувшись відповідно. Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу.

Як святкують День вишиванки

Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно.

Ювілейний 15-й рік Всесвітнього дня вишиванки присвячено українській традиційній музиці та екологічним питанням, зокрема, проблемі вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком. Цього року День вишиванки відбуватиметься у форматі Дня вуличної етномузики. Як зазначають організатори свята, на різних площах, парках, пішохідних вулицях гратимуть традиційні музики (кобзарі, лірники, сопілкарі, трембітарі, дримбарі, цимбалісти тощо). 

Цікаві факти про українську вишиванку

Українська вишиванка має дуже давнє походження. Як свідчать багато досліджень, вбрання із вишивкою створювали ще до VI ст. Спочатку вишиванки були не просто одягом, а таким собі оберегом для їхніх власників від зла. Тому узори наносили на рукави, коміри і поділ сорочок. Нині найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. Вишиванки чорного кольору у давнину було прийнято одягати лише чоловікам.

Кожен регіон України має свою техніку вишивання, деталі та тематику орнаменту і традиційні кольори вишиванки. Загалом в Україні є близько сотні різних вишивальних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння.

 

Іван Франко свого часу вміло поєднав українську вишиванку із буденним одягом. Він скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменник постає на 20-гривневій купюрі.

Рекордну кількість людей, одягнутих у вишиванки, було зафіксовано у День Незалежності в 2011 році у місті Рівному. На центральному Майдані тоді зібралося 6570 людей у вишиванках. Цю цифру внесено до Книги рекордів України».

Щодо наголосу в слові "вишиванка" див. відео студентів ФУФ імені А.Малишка: https://www.youtube.com/watch?v=CHkKMJ_K9oA.

Слава Україні! Героям слава!

Джерело інформації: https://www.unian.ua/lite/holidays/cogorich-vidznachatimetsya-yuvileyniy-vsesvitniy-den-vishivanki-11418820.html

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

   

Новини  

   

Vinaora Visitors Counter  

1395012
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
193
389
897
1383890
13541
14440
1395012

Your IP: 3.235.65.220
Server Time: 2022-09-27 10:16:13
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ