Події кафедри

Лесі Українці - 150

Деталі

ЮВІЛЕЮ ВЕЛИКОЇ ДОНЬКИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

І не вмре та слава, не поляже,

В пісні, в слові буде вічно жити

І про себе світові розкаже. 

Леся Українка

24 і 25 лютого лекції докторки пед. наук, професорки Жанни Валентинівни Клименко з методики викладання зарубіжної літератури (3 курс, філологи) були присвячені ЛЕСІ УКРАЇНЦІ – НАШІЙ ВЕЛИКІЙ СПІВВІТЧИЗНИЦІ, яка відкривала і продовжує відкривати Україну світові, а світ – Україні. Мова йшла про ребрендинг образу письменниці, про її перекладацький світ, про важливість дослідження теми «Леся Українка і зарубіжні літератури».

 

Також було представлено цікаві проєкти та ідеї, втілені до ювілею. Жанна Валентинівна розказала студентам про справді грандіозну історичну подію в царині вітчизняної культури – публікацію 14-ТОМНОГО НЕЦЕНЗУРОВАНОГО АКАДЕМІЧНОГО ВИДАНННЯ ТВОРІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ. Надзвичайно важливо, що електронна версія 14-томника вже доступна для завантаження безкоштовно, є у вільному доступі на сайті Інституту книги: https://ubi.org.ua/uk/activity/tvory-lesi.

 

У продовження лекції студентам було запропоновано ознайомитися з добіркою нових матеріалів про Лесю Українку (статей, візуалізаційних зразків тощо), які можуть надихнути їх на створення власних цікавинок, присвячених великій письменниці й перекладачці.

Культурологічна практика

Деталі

Культурологічна практика у вирі актуальних подій

19 лютого на факультеті іноземної філології НПУ імені М.П. Драгоманова відбулася настановча онлайн-конференція з культурологічної практики, організована канд. пед. наук, доцентом кафедри методики викладання світової літератури Анжелою Олегівною Мельник.

 

 

Цьогоріч культурологічна практика наших студентів проходить під знаком ювілеїв двох світочів української культури – АГАТАНГЕЛА КРИМСЬКОГО (1871 – 1942) та ЛЕСІ УКРАЇНКИ (1871 – 1913). Анжела Олегівна запропонувала студентам взяти участь у флешмобах, присвячених цим ювілеям, і розмістити свої активності у фейсбук-групі «Новинки культурологічної практики», а також на особистих сторінках соціальних мереж під хештегами #ШануємоАгатангела та #ШануємоЛесю.

 

 

У конференції також взяли участь доктор пед. наук, професор Жанна Валентинівна Клименко та старший викладач кафедри Оксана Костянтинівна Бицько. Остання, зокрема, закликала студентів долучитися до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні і відзначення Міжнародного дня рідної мови.

 

Дякуємо Анжелі Олегівні за цікаву і видовищну конференції!  Бажаємо студентам плідної культурологічної практики! Долучаймося до відзначення важливих подій та вшанування яскравих особистостей нашого рідного українського світу! 

Флешмоб до ювілею Лесі Українки

Деталі

Флешмоб до 150-річного ювілею Лесі Українки

#GlobalLesyaUkrainka2021 #Ukraine #Kyiv #ЛесяУкраїнка

Підтримуємо міжнародний флешмоб, започаткований Новоград-Волинським літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки. Мета флешмобу – вшанувати Велику Українку, показавши пам’ятні місця її перебування в різних куточках світу.

Музей Лесі Українки, м. Київ (5 квітня 2019 р.).

На фото – учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми мовно-літературної освіти в середній та вищій школах» (організатори – кафедра методики викладання світової літератури, кафедра методики викладання іноземних мов НПУ імені М.П.Драгоманова, УОВЦ «Оріон») під час екскурсії "Дорога до Лесі" (з відвідуванням Музею Лесі Українки).

 

Щиро дякуємо за надзвичайно цікаву подорож у світ Лесі Українки завідувачці музею Ірині Щукіній!

 

 

 На фото: доктор пед. наук, проф. Леся Мірошниченко.

***

 

 

#GlobalLesyaUkrainka2021 #Ukraine #Lutsk #ЛесяУкраїнка

Музей Лесі Українки Волинського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, 25 листопада 2008 р.).

 

На фото – викладачі НПУ імені М.П. Драгоманова, КНУ імені Т.Шевченка, КОІППО імені В. Сухомлинського (зліва направо): старший викладач В.Сова, доцент А.Мельник, професор Ж.Клименко, старший викладач І.Долгінінська, професор Л.Дядечко, доцент І.Небеленчук, доцент О.Костюк

Велика подяка за незабутню екскурсію завідувачці музею Тетяні Данилюк!

На фото – доктор пед. наук, професор Ж. Клименко.

Запрошуємо на конференцію!

Деталі

 

Міністерство освіти і науки України

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Факультет іноземної філології

Кафедра методики викладання світової літератури

Кафедра методики викладання іноземних мов

Український освітянський видавничий центр «Оріон»

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас до участі в ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми мовно-літературної освіти в середній та вищій школах», яка проводитиметься 29-30 квітня 2021 року в дистанційному форматі на базі факультету іноземної філології НПУ імені М. П. Драгоманова.

Проблематика конференції:

    1. Сучасні наукові концепції вивчення мов і літератур у середній та вищій школах.

    2. Дослідження історії методики навчання мов та літератур в Україні.

    3. Особливості дистанційного навчання мов і літератур у закладах середньої та вищої освіти.

    4. Вітчизняна мовно-літературна освіта як засіб формування національної свідомості українців. 

    5. Інноваційні технології у викладанні мов і літератур.

    6. Особливості вивчення мов і літератур у цифрову епоху.

    7. Особливості вивчення рідної та іноземних мов у культурних реаліях України.

    8. Аналіз та інтерпретація художнього твору: традиції та інновації.

    9. Міжпредметна взаємодія в процесі вивчення мов і літератур у середній та вищій школах.

Робочі мови конференції: українська, англійська, французька, іспанська, італійська, китайська, японська, арабська, турецька, кримськотатарська, російська, польська.

            У межах конференції заплановано майстер-класи від провідних учителів України. Матеріали конференції будуть рекомендовані до друку у фахових періодичних виданнях.

            Для участі в конференції необхідно подати електронною поштою заявку (зразок додається) до 15 березня 2020 року. Заявки надсилати в окремих файлах, названих за зразком: Іваненко_Харків.

   Адреса оргкомітету та контактні телефони: 01054, м. Київ, вул. Тургенєвська, 8/14, факультет іноземної філології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова:

  • §  кафедра методики викладання світової літератури (кім. 6-8), e-mail: kmvsl_fif@npu.edu.ua; +38(096)5449663 (Оксана Костянтинівна Бицько – ст. викл., відповідальний секретар оргкомітету конференції);

    §  кафедра методики викладання іноземних мов (кім. 5-9), e-mail: kmvim_fif@npu.edu.ua+38(067)6837394 (Анастасія Юхимівна Вітченко, доц., відповідальний секретар оргкомітету конференції).

ЗАЯВКА

учасника ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції

«Актуальні проблеми мовно-літературної освіти в середній та вищій школах» (29-30 квітня 2021 р.) 

 

Прізвище, ім’я, по батькові

 

Науковий ступінь (якщо є)

 

Наукове звання (якщо є, із зазначенням кафедри)

 

Посада (із зазначенням кафедри)

 

Установа (повна назва)

 

Тема доповіді

 

Секція (орієнтовно за вказаними проблемами)

 

Контактний телефон

 

E-mail

 

 

Із повагою - оргкомітет конференції

Всеукраїнський диктант національної єдності 2020 р.

Деталі

Шановні колеги!

Вітаємо з Днем української писемності та мови! Нехай лунає наша мова і наша пісня на широких теренах Української землі й по всьому безкрайньому світу, а українська книга стане предметом особливої уваги держави та пошани кожного українця, від малого до великого! 

Свідченням такої пошани став сьогодні Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого вже вкотре долучилися викладачі та студенти нашого факультету іноземної філології. Рано-вранці (як для тих, хто працює з 12.30) зібралися вже в рідному для нас Google Meet усі спраглі українського слова. Зібралися, щоб виявити свою громадянську й професійну позицію, доєднатися до мільйонів українців, які по всьому світу писали сьогодні цей диктант, демонструючи друзям і ворогам нашу національну єдність, рішучість та незламність! 


Цього року Всеукраїнський диктант був ювілейний – ХХ! А написав його для широкого загалу відомий український письменник та видавець Іван Малкович, саме той, завдяки якому українці раніше за росіян масово долучилися до читання рідною мовою серії захопливих романів Дж. Ролінґ про юного чарівника Гаррі Поттера. Саме тому, напевно, не втримався і згадав у своєму тексті англійську письменницю та її твори, що набули неабиякої популярності в усіх куточках світу.


Джерело світлини: https://nspu.com.ua/novini/ivan-malkovich-napisav-tekst-dlya-hh-go-radiodiktantu-nacionalnoi-iednosti/

На початку зустрічі в Meet учасники із цікавістю переглянули презентацію про українську мову та факультетську «калинову родину», згадали, як писали Всеукраїнські диктанти національної єдності в попередні роки, долучалися до інших заходів, спрямованих на плекання любові молоді до своєї мови й культури.


     Звісно, найцікавішою частиною заходу став сам диктант, що спонукав присутніх пригадати свої шкільні роки! Трансляція відбувалася з YouTube-каналу Українського радіо. Цього року диктант уперше читала улюблена багатьма українцями актриса театру й кіно Римма Зюбіна.

 

Джерело фото: https://suspilne.media/78169-aktorka-zubina-rozpovila-ak-gotuvalasa-do-diktantu-nacionalnoi-ednosti/

А ще до того присутніх надихнула своєю промовою шанована на факультеті професорка та очільниця колективу – Алла Зернецька

 

Писати диктант було весело: темп нормальний, вимова чітка, текст актуальний і близький до проблем молоді. Трохи, правда, зв’язок переривався, але повтори тексту не дозволили присутнім зійти з дистанції. А на завершення ще й зробили загальне фото (скрін) із текстами диктанту в руках на пам’ять про особистий внесок кожного в національне єднання всіх українців (а що може бути ефективніше за це, якщо хочемо покласти край війні та вигнати окупанта?).


Справжнім дарунком для учасників заходу стало живе виконання пісні «Україна» (слова і музика Ірини Федишин), яку натхненно виконала майбутня зірочка української естради, а поки студентка 3 курсу нашого факультету Ірина Рацин, за що їй велика подяка! Згадали, як прекрасно лунала її пісня в докоронавірусну епоху, під час Першого студентського фестивалю української пісні «Червона рута».

 

Але все ще попереду, бо ж українське слово невмируще, а українська пісня завжди живе в наших серцях!

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 30 гостей та відсутні користувачі

   

Новини  

   

Vinaora Visitors Counter  

1148539
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
146
460
1886
1137154
10545
10075
1148539

Your IP: 3.239.33.139
Server Time: 2021-02-26 06:12:50
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ