«ЗРОДИЛИСЬ МИ ВЕЛИКОЇ ГОДИНИ…»

Напередодні Дня захисника України на факультеті іноземної філології НПУ ім. М.П.Драгоманова відбулися святкові концерти, організовані старшим викладачем кафедри методики викладання світової літератури О.К.Бицько за програмою Навчально-методичного центру мовно-літературної освіти та за сприяння декана факультету – д.ф.н., проф. А.А.Зернецької.

Урочисті заходи стали виявом пошани до наших Героїв, які впродовж століть боролися за державний суверенітет України, які й сьогодні, вже понад 5 років, захищають країну від російського агресора, виборюють право українців на власну сторінку в літописі вільних народів світу.

Концерти отримали назву «Зродились ми великої години» – за словами відомої пісні, що 1932 р. стала гімном ОУН та надихала на боротьбу за власну державу не одне покоління справжніх патріотів України.

У ході концерту прозвучала низка пісень та віршів у виконанні відомих українських співаків і гуртів, а також студентів 2 курсу Ірини Рацин, Тетяни Лошицької, Ксенії Нікітенко, Евеліни Сенатор та Влади Плахоті.

Глядачі із цікавістю й завмиранням серця переглянули телесюжети про українських захисників, життєвий політ яких підступно обірвала війна Російської Федерації проти незалежної України: Василя Сліпака та Святослава Горбенка.

Особливе піднесення всіх присутніх викликало хорове виконання нашого Славня – «Ще не вмерла Україна…».

Програма концерту містила в собі такі твори:

•   «Марш нової армії». Слова: Олесь Бабій, Олег Скрипка. Виконання: Олег Скрипка, Іван Леньо, Тарас Чубай та ін., оркестр та рота Почесної варти полку Президента України.
  •  «Україна». Слова і музика: Тарас Петриненко. Виконання: гурт «СКАЙ».
  •  «Україна». Слова і музика: Ірина Федишин. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
  •  «Меч Арея». Слова і музика: Василь Лютий. Виконання: гурт «Тінь сонця».
  •  «Браття українці». Слова і музика: Вова Гейзер. Виконання: гурт «Шабля».
  •  «Висота» («Ніхто, крім нас»). Слова і Музика: Олександр Положинський. Виконання: гурт «Тартак».
  •  Телесюжет про Василя Сліпака (UBR).
  •  "Роже слічная" (фрагмент пісні Пресвятій Богородиці, поч. 18 ст.). Виконання: Тарас Компаніченко і гурт «Хорея козацька».
  •  Тетяна Лавинюкова. «Покрова». Виконання: Лошицька Тетяна, студентка 2 курсу ФІФ.
  •  «Запорозький марш». Музика: Євген Адамцевич.
  •  Олександр Олесь. «Юнацька пісня». Виконання: Ксенія Нікітенко, студентка 2 курсу ФІФ
  •  «Ой у лузі червона калина…» – саундтрек х/ф «Залізна сотня» (2004 р., реж. Олесь Янчук, за романом Юрія Борця «У вирі боротьби»).
  •  «Ой у лузі червона калина…» – саундтрек х/ф «Червоний»» (2017 р., реж. Заза Буадзе, за однойменним романом Андрія Кокотюхи). Виконання: гурт              «Гайдамаки» й Тоня Матвієнко.
  •  «Лента за лентою». Слова: Микола Сороколіта. Музика: Василь Заставний. Виконання: Тарас Чубай (гурт «Плач Єремії).
  •  Ліна Костенко. «Мій перший вірш написаний в окопі». Виконання: Евеліна Сенатор, Влада Плахотя, студентки 2 курсу ФІФ.
  •  «Сто бійців». Слова: Олекса Негребецький. Музика: американський хіт часів В’єтнамської війни «Ballad of the Green Berets». Виконання: Юлія Донченко (Махіma).
  •  «Не сумуй» («В той день, коли закінчиться війна…»). Слова і музика: Олександр Рожко. Виконання: Олександр Рожко, Тарас Тополя (гурт «Антитіла»).
  •  «Над землею тумани». Слова: Анна Бінцаровська. Музика: Сергій Родько. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
  •  Телесюжет про Святослава Горбенка (ТСН).
  •  «В нашому серці». Слова: Віктор Винник. Музика: Андріана. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
  •  «Ще не вмерла Україна…» (Гімн України). Слова: Павло Чубинський (1862 р.). Музика: Михайло Вербицький (1863 р.)