З історії кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури

Кафедра методики викладання іноземних мов і світової літератури має свої, складені роками, традиції. Протягом її функціонування уточнювалася назва, але незмінним залишилися відданість принципам наукової доброчесності, педагогічної етики й відповідальності.

Кафедра має давнє і міцне коріння. Так, далекого 1947 року в педагогічному інституті міста Києва відоме подружжя вчених-методистів Тетяни Федорівни та Федора Федоровича Бугайко заснувало першу в Україні кафедру методики викладання мови та літератури.

 У різні роки на кафедрі працювали справжні корифеї методичної думки в Україні, досвідчені фахівці в галузі методики викладання мови та літератури: професори Плющ М.Я., Капська А.Й.,  Пасічник Є. А.,  Мірошниченко Л.Ф. та інші. 

З 1997 року у зв’язку зі створенням окремого факультету іноземної філології у складі Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова  методична кафедра продовжила свою роботу.   

Тривалий час (1991-2008 рр.) кафедрою методики викладання світової літератури завідувала доктор педагогічних наук, проф. Леся Федорівна Мірошниченко. Методичні ідеї Л. Мірошниченко викликали гострий інтерес, стали об'єктом напружених наукових дискусій. Поступово протягом 25 років під її керівництвом на кафедрі склалася наукова школа з методики викладання зарубіжної літератури, що стала експериментальною базою для проведення досліджень й справжньою творчою науково-методичною лабораторією, на базі якої були розроблені Державні стандарти із зарубіжної літератури для середніх навчальних закладів України, навчальні програми, підручники, посібники, хрестоматії, монографії, а також підготовлені численні статті у фаховій пресі. Розроблена науковцями кафедри навчально-методична література успішно апробована в школах України.

На сьогодні під керівництвом професорів Лесі Мірошниченко, Олени Ісаєвої і Жанни Клименко підготовлено 6 докторів педагогічних наук, а також більше 20 кандидатів педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 (теорія і методика навчання зарубіжної літератури).

З вересня 2008 року кафедру методики викладання світової літератури очолює доктор педагогічних наук, професор Олена Ісаєва. Також при кафедрі у червні 2008 року було відкрито Науково-методичний центр мовної та літературної освіти факультету іноземної філології, затверджений Радою  НПУ ім. М.П. Драгоманова (протокол № 1 від 25 вересня 2008 р.).

Науковий і педагогічний потенціал викладачів факультету іноземної філології зростав, і у вересні 2017 року на факультеті було створено ще одну методичну кафедру — кафедру методики викладання іноземних мов. Очолила кафедру кандидат педагогічних наук, доцент Віта Ніколаєнко.

У 2020 році  зусиллями членів кафедри методики викладання іноземних мов  та декана факультету було підписано угоду про кооперацію НПУ імені М.П. Драгоманова з Goethe-Institut в Україні з метою інтеграції програми «Вчимося навчати німецької» у навчальний процес на факультеті іноземної філології (дата підписання угоди 20 листопада 2020 року). Також кафедра спільно з колегами із кафедри іноземних мов за професійним спрямуванням  була постійним організатором регулярної Міжнародної науково-практичної конференції «Теорія і технологія іншомовної освіти», що проводиться  раз на 2 роки, розпочинаючи  з 2013. 

Діяльність обох кафедр (методики викладання світової літератури і методики викладання іноземних мов) була дуже взаємопов’язана. Питання педагогічної практики студентів, обговорення нагальних проблем методичної науки – все це посприяло тому, що обидві кафедри у співпраці започаткували в 2017 році Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми мовно-літературної освіти в середній та вищій школах».

У вересні 2023 року у зв’язку з оптимізацією діяльності факультету іноземної філології кафедру методики викладання світової літератури і кафедру методики викладання іноземних мов було об’єднано в одну – кафедру методики викладання іноземних мов і світової літератури, яку очолила доктор педагогічних наук, професор Олена Ісаєва. 

На кафедрі працюють досвідчені науковці, викладачі з великим досвідом роботи у вищій школі, що мають значні здобутки у фаховій підготовці майбутніх вчителів з іноземних мов і зарубіжної літератури. 

   

Авторизація  

   

Відвідувачі  

На сайті 216229 гостей та 3 користувачі

   

Контакти  

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання. Всі права захищено!